• Prioritné ciele a činnosti CŠPP

• Komplexná špeciálno-pedagogická, psychologická, logopedická diagnostika detí a žiakov so zdravotným postihnutím, s následnými špeciálno-pedagogickými reedukáciami, psychologickými a logopedickými intervenciami.
            • Špeciálno-pedagogická, psychologická, logopedická rediagnostika a v prípade potreby odporúčanie zmeny daného typu školy a vzdelávania dieťaťa.
            • Sledovanie a vyhodnocovanie vhodnosti zaškolenia a školskej úspešnosti zdravotne postihnutých detí a žiakov.
            • Odborná pomoc pri individuálnom začlenení žiakov vzdelávaných v bežných a špeciálnych triedach školských zariadení a žiakov v špeciálnych základných školách.
            • Poskytovanie poradenských a konzultačných služieb pre rodičov, pedagógov, a iných odborných zamestnancov, metodické vedenie pri vypracovaní IVVP a ich následných hodnotení.
            • V spolupráci s rodičmi, učiteľmi a inými odbornými pracovníkmi CŠPP smeruje svoju činnosť na zmierňovanie následkov vývinových porúch učenia.
            • CŠPP úzko spolupracuje s ostatnými CŠPP a CPPP a P, s vedením škôl a ich odbornými zamestnancami, ostatnými odbornými pracoviskami VÚDPaP, MC, DIC, Dialóg, Andreas, ambulancie neurológov, psychiatrov, klinických psychológov a logopédov. Konzultuje s odborníkmi v rámci rezortu školstva, zdravotníctva, sociálnych vecí a rodiny.

Služby poskytujeme deťom a žiakom so zdravotným postihnutím:

• mentálne postihnutie,
            • telesné postihnutie,
            • viacnásobné postihnutie,
            • narušená komunikačná schopnosť,
            • pervazívne vývinové poruchy (autizmus, Aspergerov syndróm),
            • zrakové a sluchové narušenie.
            • vývinové poruchy učenia, vývinové poruchy aktivity a pozornosti len v kombinácii so zdravotným postihnutím.

Nižšie uvedeným skupinám poskytuje starostlivosť CPPPaP v mieste trvalého bydliska.

• Deťom a žiakom s intelektovým nadaním
            • Deťom a žiakom so sociálne-znevýhodneného prostredia
            • Deťom a žiakom s prechodným charakterom problémov a ťažkostí v čítaní, písaní, pravopise a počítaní
            • Deťom a žiakom dlhodobo chorých a zdravotne oslabených
            • Deťom a žiakom s vývinovými poruchami učenia (dyslexia, dysgrafia, dysortografia, dyskalkúlia) u ktorých nie sú v anamnéze poruchy reči alebo ťažkosti podobného charakteru
            • Deťom a žiakom s vývinovými poruchami aktivity a pozornosti (ADHD, ADD).
            • Deťom a žiakom s poruchami správania (psychiatrické diagnózy)

Naše odporúčanie : Lekárske a odborné správy súvisiace s ťažkosťami dieťaťa sú dôležitou informáciou. Prosíme vás o ich kópiu, zjednodušíme a urýchlime tak proces diagnostiky. Ďakujeme.