• Milí rodičia,

• dva mesiace prázdnin ubehli rýchlo ako voda v rieke, opäť je tu september  a pre nás všetkých nastáva obdobie plnenia si školských povinností.

Určite sa Vy a Vaše deti tešíte na príchod do školy.

Naša škola dostáva nový šat a nepodarilo sa nám ju obliecť bez komplikácií k 3. 9. 2018, preto Vás prosíme o zhovievavosť.

Budova školy je až do ukončenia stavebných prác prístupná len z Karpatskej ulice.

Ďalej Vám oznamujeme, že od 3. 9. 2018 meníme dodávateľa stravy pre školské stravovanie.

V prípade, že máte záujem o stravovanie Vášho dieťaťa v školskej jedálni, prosíme Vás, prihláste ho na stravu do štvrtka 30. 8. 2018 do 12.00 hod.

• Online platby rodičov škole

Základné informácie

Edupage už niekoľko rokov pomocou modulu platby umožňuje školám viesť evidenciu poplatkov a platieb svojich žiakov, importovať a automaticky párovať platby z elektronických bankových výpisov alebo posielať maily s informáciami o platbách rodičom. Rodičia na webe alebo v mobilnej aplikácii môžu vidieť všetky poplatky, ktoré majú platiť a skontrolovať, ktoré platby už zaplatili alebo nezaplatili.

Čo sa týka platenia, rodičia doteraz mohli škole platiť platby v hotovosti, šekom alebo bankovým prevodom.
              Platba bankovým prevodom sa už stala samozrejmosťou a vďaka rozmachu inteligentných mobilných telefónov a mobilných aplikácii, číslo účtu, variabilný symbol a suma už nemusia byť ručne prepisované alebo kopírované do aplikácie banky, ale po nasnímaní čiarového kódu fotoaparátom v mobile ich mobilná aplikácia banky sama vyplní a rodič sa nemusí báť, že by urobil preklep v týchto dôležitých údajoch.

Dnes Edupage prichádza s novou možnosťou platenia poplatkov škole - pomocou služby Viamo.
              Táto služba zjednodušuje platenie pomocou bankového prevodu a poskytuje odosielateľovi aj prijímateľovi okamžitú informáciu o zrealizovaní platby.

Výhody používania pre školu:

• využívanie tejto služby je zadarmo. Škola ani rodičia neplatia žiadne poplatky sprostredkovateľom.
              • škola vidí platbu na Edupage ihneď po jej zaplatení. Rodičia sa už nebudú vypytovať či došla platba a vy máte istotu, že žiak naozaj zaplatil (napr. nedoplatok za školskú jedáleň).
              • rodičia neurobia chybu pri vypisovaní platobných údajov - všetko za nich vyrieši systém.
              • platba príde tak ako doteraz priamo na účet školy - viamo v podstate plne zautomatizuje platbu z banky rodiča do banky školy.
              • škola nemusí nič robiť - viamo platbu netreba priraďovať žiakovi a netreba ani dohľadávať. Platba je vždy správne priradená k žiakovi a predpisu.
              • neplatiči sú automaticky upozornení o výške svojho nedoplatku
              • rodičia môžu samozrejme stále posielať šeky a platiť bankovým prevodom. Čím viac však budete mať viamo rodičov, tým menej budete mať práce.

Výhody používania pre rodičov:

• rodič nemusí zadávať čísla účtov, variabilné symboly ani sumy. Rovnako nemusí ani vypisovať šeky a behať na poštu - iba potvrdí Vami zadané údaje
              • rodič vidí platbu na Edupage ihneď po jej zaplatení
              • rodič vie zaplatiť viacero poplatkov naraz rýchlo jedným klikom bez šance urobiť chybu

využívanie tejto služby nestojí rodiča žiadne ďalšie peniaze