• Milí rodičia,

• bývalo dobrým zvykom každoročné spoločné stretnutie začiatkom nového školského roku. Na tomto stretnutí prebehlo spoločné zoznámenie a prestavili sme Vám naše plány a pripravované aktivity pre Vaše deti, Vás a spoločné aktivity nás našej veľkej školskej rodiny. Bohužiaľ situácia na Slovensku a usmernenie MŠVVaŠ procesu počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19 https://www.minedu.sk/manual-opatreni-pre-skoly-a-skolske-zariadenia/ nám takéto stretnutie neumožňuje.

Tak aspoň niečo z našej kuchyne.

Pripravujeme:

• jablkové hodovanie,
              • tvorivé vianočné dielne,
              • vianočné trhy,
              • karneval,
              • prechádzku rozprávkovým lesom,
              • školu v prirode,
              • fotografickú súťaž Footočko,
              • kalendár
              • úpravu záhrady
              • prestavbu WC – 2. poschodie
              • opekačku
              • prednášky,
              • výlety....

Pre úspešné zvládnutie akcií si Vás dovoľujeme požiadať o spoluprácu a pomoc.

V pondelok pripravujeme pri príležitosti Medzinárodného dňa jablka

JABLKOVÉ HODOVANIE.

Vedeli ste o tom, že 21. október je Deň jabĺk? Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia. Jablko je jedným z najzdravších druhov ovocia. Je sladké, voňavé, šťavnaté. Zásobuje naše telo silou vďaka ovocným kyselinám, uhasí smäd, zasýti. Môžeme si ho dopriať v rôznej podobe: priamo zo stromu, nasušené do zásoby, v džemoch, marmeládach, kompótoch, detských výživách. Výborné sú aj šťavy, smooothy, či iná tekutá forma. A čo také jablkové koláče?

Prosíme Vás pribaľte Vašim deťom kúsok jabĺčkového koláčika s receptom, jabĺčka, výrobok z jabĺk. Ak je to možné prosím, oblečte deti do farieb jablka.

Finančnú pomoc minimálne vo výške 30€ prosím pošlite na Občianske združenie SIEDMA BODKA číslo účtu SK 9609 0000 0000 5082 0134 48

Ďakujem

Ľubica Jägrová