• Prechod na dištančné vzdelávanie na 2.stupni ŠZŠ.

• Milí rodičia a žiaci,

Na základe rozhodnutia krízového štábu SR sa:

od 26.10. 2020 do 27.11.2020 sa na 2.stupni (žiaci 5. ročníka – 9. ročníka) vyučuje dištančnou formu - doma.

Vyučovanie sa neprerušuje, ale mení formu – všetky povinnosti týkajúce sa účasti na vyučovaní zostávajú nezmenené pre rodičov i žiakov. Vyučovanie bude prebiehať podľa pokynov triednych učiteľov.

Vyučovanie na 1.stupni a v materskej škole pokračuje riadne, prezenčne, v    škole.

Jesenné prázdniny:
              • 30.októbra 2020 –   2.novembra 2020
              • 6.novembra 2020 – 9.novembra 2020

• Podmienky výchovno-vzdelávacieho procesu. Fungovanie školského klubu.

Dotazník k dištančnému vzdelávaniu.

Milí rodičia,

situácia v našej krajine sa zo dňa na deň mení, aj my sme museli pristúpiť k opatreniam, preto Vás prosím o pochopenie a zhovievavosť.

V prílohe nájdete podmienky aktuálneho výchovno-vzdelávacieho procesu v našej škole, informáciu k fungovaniu školského klubu a ktátky dotazník k dištančnému vzdelávaniu.

Dotazník bude zasielaný aj prostredníctvom triednych učiteľov.

• Prevádzka ŠZŠ od 13.10.2020

• Príchod na vyučovanie + zrušenie ranného školského klubu - informácia pre rodičov.

Milí rodičia a naši milí žiaci,

dovoľte nám prosím informovať Vás o pravidlách, ktoré sú nastavené podľa požiadaviek rozhodnutia ministra školstva z 11.10. 2020 a usmernení Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

Zároveň Vám oznamujeme, že od 13.10.2020 sa ruší prevádzka ranného školského klubu a zbernej triedy.

Prevádzka ŠKD je len do 16:00 hod!!

Viac informácii nájdete v priloženom liste.

• Ukončenie preventívnej karantény

• Ukončenie preventívnej karantény.

Preventívna karanténa pre všetkých žiakov špeciálnej základnej školy trvá do 12.10.2020.

Od utorka 13.10.2020 pokračuje riadne vyučovanie v priestoroch školy.

Vedenie školy

• Milí rodičia,

• bývalo dobrým zvykom každoročné spoločné stretnutie začiatkom nového školského roku. Na tomto stretnutí prebehlo spoločné zoznámenie a prestavili sme Vám naše plány a pripravované aktivity pre Vaše deti, Vás a spoločné aktivity nás našej veľkej školskej rodiny. Bohužiaľ situácia na Slovensku a usmernenie MŠVVaŠ procesu počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19 https://www.minedu.sk/manual-opatreni-pre-skoly-a-skolske-zariadenia/ nám takéto stretnutie neumožňuje.

Tak aspoň niečo z našej kuchyne.

Pripravujeme:

• jablkové hodovanie,
              • tvorivé vianočné dielne,
              • vianočné trhy,
              • karneval,
              • prechádzku rozprávkovým lesom,
              • školu v prirode,
              • fotografickú súťaž Footočko,
              • kalendár
              • úpravu záhrady
              • prestavbu WC – 2. poschodie
              • opekačku
              • prednášky,
              • výlety....

Pre úspešné zvládnutie akcií si Vás dovoľujeme požiadať o spoluprácu a pomoc.

V pondelok pripravujeme pri príležitosti Medzinárodného dňa jablka

JABLKOVÉ HODOVANIE.

Vedeli ste o tom, že 21. október je Deň jabĺk? Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia. Jablko je jedným z najzdravších druhov ovocia. Je sladké, voňavé, šťavnaté. Zásobuje naše telo silou vďaka ovocným kyselinám, uhasí smäd, zasýti. Môžeme si ho dopriať v rôznej podobe: priamo zo stromu, nasušené do zásoby, v džemoch, marmeládach, kompótoch, detských výživách. Výborné sú aj šťavy, smooothy, či iná tekutá forma. A čo také jablkové koláče?

Prosíme Vás pribaľte Vašim deťom kúsok jabĺčkového koláčika s receptom, jabĺčka, výrobok z jabĺk. Ak je to možné prosím, oblečte deti do farieb jablka.

Finančnú pomoc minimálne vo výške 30€ prosím pošlite na Občianske združenie SIEDMA BODKA číslo účtu SK 9609 0000 0000 5082 0134 48

Ďakujem

Ľubica Jägrová

• ZÁKLADNÁ ŠKOLA V KARANTÉNE

• od zajtra 9.10. až do odvolania je základná škola v preventívnej karanténe. Bližšie informácie poskytneme po vyjadrení RÚVZ.

Materská škola ostáva v prevádzke.

Do školy od zajtra (9.10.2020) nenastúpia len žiaci základnej školy.