• Milí priatelia,

v mene celého Oz SIEDMA BODKA,

Vám aj tento rok prikladám tlačivá k 2% z Vašich daní, ktoré budeme radi ak venujete nášmu OZ SIEDMA BODKA. Ako každý rok, tak aj tento rok budú využité na rôzne kompenzačné a vzdelávacie pomôcky, akcie, výlety a iné aktivity, ktorému sa naše občianske združenie venuje.

• OZNÁMENIE

• V dôsledku transformácie systému poradenstva a prevencie vyplývajúcej zo zákona č. 394/2022 Z.z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon č.245/2008 o výchove a vzdelávaní (Školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, Vám

oznamujem

že od 1. januára 2023

dochádza k realizácií transformácie poradenského systému.

Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie sa transformujú na Centrá poradenstva a prevencie.

Do nových centier bude karta klienta presunutá a klientom bude umožnené tieto centrá kontaktovať.

V centre poradenstva a prevencie sa vykonáva odborná činnosť, ktorou je poradenská činnosť, psychologická činnosť, pedagogická činnosť, špeciálno-pedagogická činnosť, logopedická činnosť, liečebno-pedagogická činnosť a sociálno-pedagogická činnosť zameraná na optimalizáciu výchovného, vzdelávacieho, psychického, sociálneho a kariérového vývinu detí od narodenia až po ukončenie prípravy na povolanie.

Ľubica Jägrová

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

• Vážení rodičia

Vzhľadom na pretrvávajúci vysokú chorobnosť detí vo všetkých triedach Špeciálnej základnej školy s materskou školou, Karpatská 1 - na odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava, riaditeľka školy prerušuje výchovno-vzdelávací do piatku 16.12.2022 (vrátane). Rovnako nebude fungovať ani ŠKD ani záujmová činnosť.

Počas tohto času nebude z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov prebiehať ani dištančná forma vzdelávania. Žiakom odporúčame domácu izoláciu, aby sa znížilo riziko prenosu respiračných ochorení a mohli sme 19.12.2022 obnoviť riadnu prezenčnú výuku.

Ďakujeme za pochopenie a ústretovosť.

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu

• Vážení rodičia

Vzhľadom na vysokú chorobnosť detí vo všetkých triedach Špeciálnej základnej školy s materskou školou, Karpatská 1 - na odporúčanie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava, riaditeľka školy prerušuje výchovno-vzdelávací proces na 3 kalendárne dni. Od pondelka (12.12.2022) do stredy (14.12.2022). Rovnako nebude fungovať ani ŠKD ani záujmová činnosť.

Počas tohto času nebude z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov prebiehať ani dištančná forma vzdelávania. Žiakom odporúčame domácu izoláciu, aby sa znížilo riziko prenosu respiračných ochorení a mohli sme 15.12.2022 obnoviť riadnu prezenčnú výuku.

Ďakujeme za pochopenie a ústretovosť.

• Vianoce v meste

• Pripravte si svoje lajky a srdiečka pre radostne zdobené stromčeky. Ak sa Vám náš stromček páči, HLASUJTE od 2. do 12. decembra na facebookovej stránke BKIS https://www.facebook.com/bkis.sk

• Farebný týždeň

• Vážení rodičia,

touto cestou by sme Vás chceli informovať, že na našej škole bude v týždni  od 21. 11. 2022 do 25.11. 2022 prebiehať celoškolská akcia Farebný týždeň. Každý deň budú prebiehať konkrétne aktivity spojené s uvedomovaním si farieb a prepojením témy Štyri ročné obdobia a striedanie dňa a noci. Prosíme teda o Vašu spoluprácu a pripravte svoje deti na tento týždeň nasledovne:

1. pripravte Vašim deťom šatku (na previazanie očí) na športové aktivity v piatok a odovzdajte ju, prosíme,  triednemu učiteľovi už v pondelok,
              2. v pondelok oblečte deti do oranžovej farby, nosnou témou bude Jeseň
              3. v utorok oblečte deti do modrej farby, nosnou témou bude Zima,
              4. v stredu oblečte deti do zelenej farby, nosnou témou bude Jar,
              5. vo štvrtok oblečte deti do červenej farby, nosnou témou bude Leto,
              6. v piatok oblečte deti do žltej a čiernej farby, nosnou témou bude Svetlo a tma.

Vopred ďakujeme za spoluprácu a veríme, že Vás to nezaťaží pri Vašich pracovných povinnostiach, chceme upevniť kolektívneho ducha školy a spríjemniť a rozžiariť farbami a aktivitami chladné novembrové dni Vašim deťom.

S pozdravom,

tím pedagógov spomínanej akcie.

• Riaditeľské voľno dňa 18.11.2022

• Riaditeľka školy oznamuje, že v zmysle § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z.

o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a § 3 ods. 10 Vyhlášky MŠ

SR č. 231/2009 Z. z. o podrobnostiach a organizácii školského roka udeľuje z organizačných dôvodov

1 deň riaditeľské voľno

18.novembra 2022

• Plánovaná odstávka elektrickej energie

• Milí rodičia,
              oznamujeme vám, že dňa 8. 11.2022 je plánovaná odstávka dodávky elektriny od 8:30 do 16:30.
              V škole sa bude kúriť do odstávky, preto vás prosíme deti obliecť teplejšie ( triedni učitelia si
              pripravili náhradný program) a ak je to vo vašich možnostiach prísť si po svoje dieťa skôr.

• Zmena v poskytovaní dotácií na stravu od 01.07.2022

Dňa 01.07.2022 nadobúdajú účinnosť niektoré ustanovenia zákona č. 232/2022 Z. z.
              o financovaní voľného času dieťaťa a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

V nadväznosti na uvedené od 01.07.2022, v prípade detí bez bonusu je možné dotáciu na stravu poskytnúť len tým deťom v poslednom ročníku MŠ alebo v ZŠ, ak si zákonný zástupca dieťaťa, resp. osoba v ktorej starostlivosti dieťa je (ďalej aj „rodič dieťaťa“) na toto dieťa neuplatnil daňový bonus na dieťa, ktoré nedovŕšilo 15 rokov veku. Pre viac info viď príloha.

V prípade, ak budete mať v šk.roku 2022/2023 záujem poberať dotáciu na stravu, prosím o doručenie originálu čestného vyhláseina na adresu školy do 22.7.2022.

• Obmedzenie prevádzky dňa 15.6.2022 (streda)

• Riaditeľstvo ŠZŠ s MŠ oznamuje rodičom, že dňa 15.6.2022 (streda) bude prevádzka školy a materskej školy obmedzená z prevádzkových dôvodov iba do 13:00.

Prosíme rodičov, aby si deti prišli prevziať do 13:00.