• ŠPECIÁLNA MŠ

• Zápis detí do Materskej školy na školský rok 2022/2023

[aktualizované: 30.03.2022]

Zápis detí do MŠ

Riaditeľka Špeciálne základnej školy s materskou školou Karpatská 1, 811 05 Bratislava oznamuje, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2022/2023 sa uskutoční:

02.05.2022 - 06.05.2022

Záujemcovia sa môžu informovať telefonicky t.č. 02/54412605, alebo emailom na msmisikova@centrum.sk

Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu a vyplneného dotazníka CŠPP.

Žiadosť o prijatie do materskej školy je možné si stiahnuť na stránke školy v sekcii Špeciálna MŠ.

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí;

•    elektronickou formou na adresu : msmisikova@centrum.sk   alebo
            •    poštou na adresu alokovaného pracoviska špeciálnej materskej školy: Mišíkova 19, 811 06 Bratislava, formou bežnej (nie doporučenej) zásielky.

Riaditeľka školy postupuje podľa:
            ROZHODNUTIA Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Číslo: 2020/10610:1-A1030 zo dňa 26.marca 2020.

1.2 potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa sa nebude vyžadovať; ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa zákonní zástupcovia dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave, dieťa bude prijaté len na adaptačný pobyt,
            1.3 ak pôjde o prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, nebude sa vyžadovať predloženie vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie; ak zákonní zástupcovia dieťaťa so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave a vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, dieťa bude prijaté len na diagnostický pobyt.

Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa  na nasledujúci školský rok vydá riaditeľka základnej školy s materskou školou písomne do 30. júna 2022.
            V rozhodnutí o prijatí dieťaťa môže riaditeľka určiť adaptačný pobyt alebo diagnostický pobyt dieťaťa po dobu jedného roka.
            Podľa § 59 ods. 1 a 2 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „školský zákon“) budú do materskej školy prednostne prijaté deti:
            •    ktoré dovŕšili päť rokov veku,
            •    s odloženou povinnou školskou dochádzkou,
            •    s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou.
            •    prednostne sa prijímajú deti, ktoré  dovŕšia päť rokov veku do 31.12.2022,
            •    deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné.

Tlačivá: